top of page

Sosyal Sorumluluk

Özgür Genç Mutlu Aile Derneği lise ve üniversite öğrencilerine yönelik sosyal sorumluluk projeleri oluşturuyor!

ÖGMA Derneği üniversiteleri tarafından verilen sosyal sorumluluk dersinde yapmaları gereken projeler açısından öğrencilere destek olmaktadır.

Özgür Genç Mutlu Aile Derneği üniversiteli öğrencilerin kendilerini geliştirmelerini, proje yönetme becerilerini ve bir projenin sorumluluğunu almalarına destek oluyor.

6 Mart 2022’de üniversiteli gençlerin öncülüğünde dört farklı başlık altında projeler yürütülmüştür. Bu projelerin başlıklar şu şekildedir:

• Sosyal medya eğitimi  • Kurumsal kimlik eğitimi • İllüstrasyon eğitimi • Konsept oyun tasarımı eğitimi

Bu başlıklar hem üniversiteli gençlerin kendi ilerlemek istedikleri alanlardan dolayı hem de üniversite tercihi yapacak liselilere meslek tanıtımı gerçekleştirmek amacıyla seçilmiştir. Liseli öğrencilerin tercih edilmesinin sebebi ise üniversite tercihi yapmamış öğrencilerin iletişim, sosyal medya, oyun tasarımı, hobiler gibi alanlarda farkındalık kazandırmaktır. Bu eğitim 16-20 yaş arasındaki gençlere hitap edip online olarak verilmiştir. Etkinliğin 8 hafta boyunca sürmesi planlandı. 5 farklı üniversite öğrencisinin eğitimleri dahilinde birbirinden farklı konularda farklı haftalarda eğitim vermesi şeklinde gerçekleştirildi. ÖGMA derneği bu proje ile öğrencilere ihtiyaçları oldukları anlarda yardım etme hedefine bir adım daha yaklaşmaktadır.

Sizler de üniversite sürecinizde planladığını projelere destek olacak birilerini arıyorsanız vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

bottom of page